גלעד שליט חושף מה קרה בשבי: "חמאס רצה לשמור עליי בחיים, לא ידעתי איך זה יסתיים"

גלעד שליט מדבר על תקופת השבי בפגישה שערך עם ניצולי שואה: "חמאס רצה לשמור עליי בחיים, לא ידעתי איך זה יסתיים"

בפגישה שערך עם ניצולי שואה גלעד שליט דיבר על תקופת השבי שלו: "המדינה נתנה את התקווה. המשפחה, החברים. אני יכול להגיד שהייתה לי פסימיות מסוימת. הייתי הרבה במצב של חוסר ודאות כי אי אפשר לדעת איך זה יסתיים". איך הם התייחסו אלי? חייל חטוף. סך הכול החמאס כארגון רצה לשמור אותי במצב טוב, מצב גופני טוב".

"לא הייתי חולה. הייתי מאוד רזה. גם עכשיו אני רזה, אז הייתי קצת יותר רזה. נורא פחדו שהמצב הבריאותי שלי יידרדר. חייל חי, הערך שלו שונה מחייל מת. זה מבחינתם היה חשוב לשמור אותי חי. סדר היום שלי? היו ימים הפוכים, בלילה הייתי ער – וביום הייתי ישן. זה היה סדר היום שלהם. הם הוציאו סרטון אחרי, אני חושב, שלוש שנים… זה היה חלק מעסקה לקידום השחרור שלי. העיתון היה כדי לזהות את התאריך. הם הכתיבו מה להגיד בסרטון".

"זה היה אנשי אמון של החמאס. שמרו על סודיות. ועובדה שישראל לא גילתה כל השנים איפה אני נמצא. היה אוכל שהביאו מישראל. חומוס ושמנת ולבן. פיתות הם ייצרו.
חלק ידעו עברית. חלק מהמבוגרים יותר עבדו בישראל, הם ידעו עברית. הם ידעו קצת אנגלית. ומי שלא, אז קצת ערבית".

"למדתי לדעת לחיות לבד, אתה צריך להיות כל הזמן עם עצמך. לא להישבר. זה אולי מה שעזר לי. כאילו, בעבר לא הייתי האדם הכי חברותי שמוקף בהמון חברים ומשפחה גדולה. אז אולי זה מה שעזר לי. נחשפתי לתקשורת הישראלית דרך הרדיו. אגב, היה לי קשה לשמוע את זה כי זה כל הזמן היה… כל המשאים ומתנים היו מסתיימים באכזבה, אז היה מאוד מייאש לשמוע את זה".

"כמו שאתם רואים המצב שלי טוב. אני עברתי את השנים הללו יחסית בשלום. אומנם אני כן נמצא באיזשהו טיפול, אבל בסך הכול אני השתקמתי ואני היום בן אדם עובד. התחתנתי, אני מנהל חיים רגילים, שגרתיים. התקופה שם הייתה קשה, ארוכה".

עצרו הכל! יש דברים שאסור לי לספר לכם כאן באתר. כל האמת נחשפת בעמוד הסודי שלי. הקליקו כאן לצפייה!

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

 

 

 

דילוג לתוכן