חוגגים 10 שנים לפורטל

טאי שרקי פנה לרשות השנייה במכתב נגד "האח הגדול" בו הוא מתלונן על נזקים נפשיים

עומרי חיון

13/01/2020

16:57

שתפו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

טאי שרקי הגיש תלונה בנוגע לנזקים נפשיים שנגרמו לו עקב השתתפות בתכנית "האח הגדול".

מתמודד "האח הגדול" לשעבר תוקף את הפקת התוכנית במכתב פתוח לרשות השנייה שאחרית על "רשת 13" בטענה שסומם בבית האח הגדול טיפס על הגג ואושפז בבית חולים פסיכאטרי. תקופה קצרה הספיקה לטאי שרקי בבית האח הגדול עד שנשבר ועזב. לאחרונה הוא סיפר בראיון חושפני על התקפי החרדה בתוך הבית וגילה מדוע הגיעה לנווה אילן בערב עזיבתו ניידת משטרה. שרקי שהה באח הגדול תשעה ימים אבל הוכר כבעל אחוזי נכות גבוהים, בעקבות פגיעה נפשית שעבר לטענתו במהלך ההשתתפות בתכנית. לדבריו של טאי, התמוטטות נפשית שעבר בזמן הצילומים לא מאפשרת לו להשתלב בשוק העבודה, מאז שהחליט לצאת מהתכנית.

מיד אחרי שהודח אושפז בבית חולים פסיכיאטרי במשך חודשיים. טאי חשף את סיפור החיים שלו, והילדות הבעייתית עם עבירות אלימות וסמים. אחרי ששהה בכלא, טאי החליט לבנות את החיים שלו מחדש, הוא השתקם ולמד משפטים. למרות הכל הוא לא הצליח לשקם את חייו וכעת הוא הגיש תלונה בנוגע לנזקים נפשיים שנגרמו לו עקב השתתפות בתכנית "האח הגדול".

כך נכתב בתלונה: "נכון למועד כניסתו לבית האח הגדו ניהל המתלונן אורח חיים נורמטיבי, היה סטודנט מצטיין למשפטים במכללת "שערי משפט" ניהל בית קפה שכונתי לפרנסתו, היה בזוגיות ממושכת ואף נתן שיעורים בנושא "אזרחות פעילה" לתלמידי כיתות ט'. להשתתפות בתכנית קדמה תקופה ממשוכת של מיונים, אבחונים פסיכולוגיים ופסיכיאטריים על ידי גורמים שונים בהפקה, לרבות גורמי מקצוע שונים".

"לפני תחילת התכנית הובא המתלונן, כשלטענתו ראשו היה מכוסה בשק יוטה, ל-3 ימי בידוד בחדר סגור ונעול בבית המלון של ההפקה בנוה אילן כחלק מפורמט התכנית, ללא אפשרות לצאת. המתלונן שיתף את ההפקה בתחושות של חרדה המלוות אותו בעקבות כך, אך הוסבר לו כי מדובר בתחושה שגרתית של התרגשות. מרשנו סבור כי יש חשיבות עליונה לביצוע בירור מהיר ונרחב, בשל הנזקים הקשים שנגרמו לו ואשר דורשים חקר ובירור מיידים, על מנת לחשוף את האמת שהתרחשה בין כתלי הבית".

במכתב עורכי דינו של שרקי הסבירו עוד: "לטענתו, במהלך שהותו בבית האח הגדול הוא חש כי החדירו לגופו, ללא הסכמתו, ומבלי שהוא מודע לכך, חומרים נרקוטיים באמצעות האוכל שקיבלו הדיירים וכי גם דיירים נוספים בבית התלוננו על תסמינים דומים של כאבי בטן והזיות והחלו לחשוש שבעל כורחם משתתפים בניסוי כלשהו. התלונות שהעלו "בזמן אמת" כלפי ההפקה וכלפי האחות של הבית הושתקו באיומים מצד ההפקה".

עוד נטען: "המתלונן טוען כי לאחר מספר ימים בבית "האח הגדול" הוא חווה שינוי חד במצבו הנפשי, כמעט שלא ישן כלל, חש הזיות וביקש מספר פעמים לצאת מבית האח הגדול אך נענה בשלילה. מדובר בסימני מצוקה אותם ניתן וראוי היה לגלות בוודאי שעל ידי גורמים מקצועיים אשר ליוו את ההפקה בכל רגע נתון. הדברים התעצמו עד שביום 15/5/18 הוא טיפס על גג הבית על מנת לברוח מהמקום, שבר מצלמה, תקף מאבטחים, חטף מהם טלפון והזעיק את המשטרה והוריו למקום. לבסוף הגיעה למקום ניידת משטרה והמתלונן פונה באמבולנס לחדר מיון פסיכיאטרי בהדסה עין כרם".

לסיכום ביקשה התלונה: "לאור כל האמור לעיל מתבקש בזאת הנציב, כדלקמן:

א. לבצע בדיקות וחקירות של תלונה זו בקרב הפקת התכנית ומשתתפיה.

ב. לקבל לעיונו את כל החומרים המצולמים בהופעתו של שרקי.

ג. לקבל לעיונו את כל טפסי הגשת המועמדות לקבלה לתכנית.

ד. לקבל לעיונו את כל ההערכות והאבחונים שנערכו לשרקי לפני הכניסה לבית ובמהלכה.

ה. כל חלופי הדברים בין המתלונן לבין הפקת התכנית במהלך התכנית.

ו. פרוטוקולים וסיכומי כל הישיבות שנערכו על ידי ההפקה בענייו של המתלונן במסגרת התכנית".

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

 

 

 

דילוג לתוכן