חוגגים 10 שנים לפורטל

הפיצוי הענק שתקבל דנה רון מהפקת "האח הגדול"

עומרי חיון

15/10/2018

16:14

שתפו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook


שמונה שנים עברו מאז המשפט ההוא של יורם זק, שנאמר בשידור חי לאוזני כל עם ישראל, ודנה רון סוף־סוף יכולה להניח את הפרשה מאחוריה. שנה אחרי שהגישה תביעת ענק נגד הפקת "האח הגדול" בטענה שהוטרדה מינית, נקבע כי תקבל פיצוי של כמיליון שקל. רון: "התביעה הסתיימה לשביעות רצון הצדדים"

פרשת דנה רון ו"האח הגדול" מגיעה לסופה בהסכם גישור: ל"ידיעות אחרונות" נודע כי רון צפויה לקבל פיצוי של כמיליון שקל מחברת קשת, ששידרה את תוכנית הריאליטי כשרון הייתה אחת המתמודדות בה. ההסכם נחתם בימים האחרונים.

כפי שנחשף ב"ידיעות אחרונות" בספטמבר 2017, רון הגישה תביעת ענק של כ־2.5 מיליון שקל נגד קשת, המפיק אלעד קופרמן ועורך התוכנית וקולו של האח הגדול לשעבר, יורם זק. "הוטרדתי מינית, ביזו אותי ואת גופי, גרמו לי לנזקים נפשיים", טענה רון.

רון הייתה בת 38 כשהחליטה להיכנס לבית האח הגדול והשתתפה בעונה השלישית, ב־2010. התביעה הוגשה באמצעות עורכי הדין ששי גז ועודד גיל לבית המשפט המחוזי בת"א ושטחה את קורותיה מתחילת האודישנים לתוכנית הריאליטי ועד אחרי שהודחה. במרכזה עמדה האמירה השערורייתית והזכורה של זק. "ביום שישי בשעות הערב נקראה התובעת לחדר האח הגדול ונאמר לה שהיא עולה לשידור", צוין בתביעה. "בעת שהמתינה אמר הנתבע, 'ערב טוב דנה, יש לך חצי דקה לפנות אל הצופים בבית ולשכנע אותם למה את זו שרוצה שאני אשחק לה עם ה*** בין ה***'. ההתבטאות וההתנהגות השערורייתית והדוחה של הנתבע, שנאמרה והתבצעה בשידור חי, הפכה ושינתה את חייה של התובעת לבלי הכר. בשיחה עם התובעת, כהכנה לשידור החי, המשיך הנתבע להטריד מינית את התובעת שלא שמעה מה נאמר מאחורי גבה. כשביקשה לדעת מה עליה לעשות, אמר הנתבע בקול השמור לחדר המיטות: 'להתחנן'. כשמשכה את חולצתה לאחור אמר: 'למשל, מה שעשית עכשיו עם החולצה לא יעזור', תוך שהוא מנסה לשכנע אותה להנמיך את מחשוף החולצה בטענה שזה ישכנע את הצופים שלא להדיחה".

על האודישנים לתוכנית נכתב בתביעה, כי "רון הוזמנה עם מועמדים נוספים לראיון והציגה את עצמה בפני הנתבע (יורם זק – ר"ש). כבר במהלך הראיון הראשוני פנה הנתבע לתובעת בלשון בוטה וגסה במיוחד ובין היתר אמר: 'את יודעת שאת כוסית? יש לך בעיה עם המילה כ**? כשאת שוכבת עם החבר שלך את לא אומרת לו – תיגע לי ב…?'. התובעת הייתה בהלם אך הניחה כי מדובר ב'אודישן' שמטרתו לזעזע אותה. לאחר מכן נשאלה על ידי הנתבע האם יש סיכוי כי תנהל רומן עם מי ממשתתפי התוכנית וענתה לו כי היא מצויה ביחסי זוגיות ארוכים ויציבים ואין כל סיכוי שתנהל רומן. בתום ההליכים הודיעו לתובעת כי התקבלה".

רון פירטה בכתב התביעה את הנזקים הנפשיים שנגרמו לה ואף צירפה חוות דעת פסיכיאטרית שקבעה לה 20 אחוזי נכות. בית המשפט שלח את הצדדים לגישור שהסתיים כעת בפיצוי.

מרון נמסר בתגובה: "התביעה הסתיימה במסגרת הליך של גישור לשביעות רצון הצדדים". בקשת לא הגיבו לדברים

שימו לב! הפקת "האח הגדול" מסתירה מכם את הסירטונים והסיפורים הכי חמים! הצטרפו לעמוד הסודי של עומרי חיון – הקליקו כאן

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

 

 

 

דילוג לתוכן