חוגגים 10 שנים לפורטל

אחינועם ניני בטקס הזיכרון לפלסטינים "לא יעזור לכל המתלהמים"

עומרי חיון

01/05/2017

12:20

שתפו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook


אחינועם ניני, הזמרת שלא פעם מעוררת סערות ברשת, הזמינה בימים האחרונים את החברים שלה בפייסבוק לטקס זיכרון משותף לישראלים ולפלסטינים, בקרב אנשי הימין נשמע זעם על האירוע המדובר. הזמרת בתגובה "לא יעזור לכל המתלהמים, אנחנו נבנה גשרים ונשבור חומות"

מאות הגיעו אתמול (ראשון) להיכל קבוצת שלמה בתל אביב, בשביל להשתתף בטקס הזיכרון אלטרנטיבי לקורבנות יהודים ופלסטינים. הטקס המדובר לא חדש אבל השנה זכה לחשיפה בניגוד לקיום הטקס בשנות קומדות שהתקיים 12 שנים ברציפות. בעקבות קריאה בימים האחרונים בפייסבוק התייצבו בטקס השנה מפגינים מהימין, המפגינים צעקו לעבר המשתתפים בטקס. ניני פירסמה מהבוקר (שני) פוסט חדש על ההפגנות שהתקימו במהלך הטקס "לא יעזור לכל המתלהמים. אנחנו נבנה גשרים ונשבור חומות. אנחנו נשבור את מעגל השנאה והפחד, ונמצא דרך לחיות יחד. לחיות ולא למות. כך נכבד את זכרם של אהובינו שנפלו. כמו שעשה רבין. כמו שעשו אמיצים בכל שנות ההיסטוריה. למען ילדינו, למען החיים. כי חייבת להיות דרך אחרת".

בתגובה הגולשים הגיבו לפוסט של הזמרת תגובות משונות. "גאים בך, הופעה שלך נותנת לנו תקווה. שום התלהמות לא תהרוס את זה!" מנגד הגיב גולש אחר: "אין לך כבוד אפילו לא ביום הזיכרוו, את והקרירה הכושלת שלך שמחפשת פרסום בימים הכי קשים שיש במדינת ישראל בכל פעם מחדש". מגיב אחר כתב לניני "יותר חשוב טקס הזיכרון לפלסטינים, את לא שונה מאמיר חצרוני"

בפוסט שפריסמה בתחילת האירוע כתבה ניניי "4,000 נמצאים באולם לטקס הזיכרון המשותף הערב …התרגשות עצומה ותקווה גדולה", ו-"הטקס החשוב והמרגש הזה יתקיים חרף החלטת ממשלת ישראל לא להעניק אשרות כניסה ל-250 פלסטינים שאיבדו את יקיריהם בסכסוך האלים והמתמשך, וביקשו להתאבל לצידנו. האבל המשותף הוא צעד ראשון לקראת הכרה שאנו כולנו בני אדם – בוכים, צועקים, כועסים, מקווים, אוהבים, שואפים, נלחמים, חולמים.. ויכולים להשתנות".

שימו לב! הפקת "האח הגדול" מסתירה מכם את הסירטונים והסיפורים הכי חמים! הצטרפו לעמוד הסודי של עומרי חיון – הקליקו כאן

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

 

 

 

דילוג לתוכן